pirmdiena, 2011. gada 6. jūnijs

Ziedi un Mājas saldējums...:))

Mazs mirklis laukos pie mammas un tēta. Viss zied, pat līdakas aste! :))


Reibinoši smaržo ceriņi, bet pēc dažām dienām sāks ziedēt baltās rozes. Tās, kuras uz Jāņiem parasti zied un vainagā pītas tiek.




Ieva ar omīti atklāja ziedēšanas brīnumus dārzā:))) Ticiet man - tas nebija ātri:)))
Fonā tālumā redzams baltais sniega pikas krūms - tā ziedi bērnībā maija pēdējās dienās ceļoja uz skolu manai skolotājai. Stāstīju puikiem par to, viņi piegāja lietišķi šim jautājumam - tad rudenī jāiestāda tāds arī pie Mūsmājām...


Puiki ceriņos meklēja laimītes. Kādas pāris atrada:)) Un man pēkšņi atmiņā atausa tāds pats karsts vasaras rīts pirms daudzām vasarām, kad es kopā ar kaimiņu Kristīni meklēju laimi ceriņos:)) To ceriņu vairs nav, Kristīne Vācijā, bet man šķiet ka tik nesen tas bija...


Pie vecākiem ciemojāmies svētdien, bet sestdien tapa mazs saulains nieks mammai.:))
Viss sākās ar "kraukļa krājumos" atrastu shēmu, precīzāk pusi no shēmas. Gribējās pamēģināt kāds izskatīsies ziediņš realitātē. Shēma izskatījās šāda.






Vairs neatceros no kurienes man viņa - vai draudzeņu dota, vai kādā žurnālā rasta, vai varbūt neta plašumos atklāta. Vienā brīvbrīdī pamēģināju to iztamborēt.




Radās šāds zieds. Ziedam pietamborēju cilpiņu pīnīti un galā izveidoju pušķīti. Sanāca vasarīga grāmatzīme. Tagad tā palīdzēs mammai atrast grāmatā pareizo lapu:)))



Vakar pēcpusdienā bija žēl projām braukt no vecāku mājām. Šoreiz tur palika ne tikai vecāki, bet arī abi puiki. Viņiem šobrīd brīvdienas laukos ar nopietnām puiku darīšanām, piepalīdzēšanu vectēvam vīru darbos un omītes lutināšanu...:)))

Atceļā iebraucām Skrīveros panašķoties ar Mājas saldējumu! :)))) Srīveros ir neliela kafeijnīca, kurā cienā ar DIEVĪGU saldējumu! :))))))))



Ieva ieritinājās spilvenos it kā vienmēr būtu šeit pasūtījusi saldējumu un zinātu ka kāds mirklis būs jāpagaida.




Un tad - ieraugot saldējumu meitēns piecēlās sēdus:)))





Tik daudzas dažādas kārdinošas garšas:))) Tās nevar aprakstīt, tās jāizbauda pašiem!:))
Te - http://majassaldejums.lv vairāk info par šo auksto kārumu! Man tiešām liels prieks, ka TĀDS saldējums top Latvijā! :))) Mēs to atklājām pirms divām vasarām, tagad vasarās jau izveidojusies tradīcija garām braucot vienmēr piestāt Skrīveros un mazliet panašķoties! :)))






Jūs taču arī šim uzrakstam piekrītat? :))) Nu vismaz tādās karstās dienās kā šīs? :)))

9 komentāri:

 1. Cik kārdinoši aprakstīji saldējumu.. vienmēr gribu tur braukt, bet kaut kā nesanāk... jāsaņemas! :)

  Lai puišiem jauka atpūta un Tev arī mazliet, vai ne? :D

  AtbildētDzēst
 2. Saldējums tiešām ir laime, vismaz manā grāmatā jau nu noteikti! Es tava meitēna vietā arī tur būtu ieriktējusies uz ilgāku laiku!

  Un paldies par zieda tamborshēmu!

  AtbildētDzēst
 3. Piekrītu par saldējumu, tas ir našķis, kuru es ēstu pat nakts vidū :)
  Lasot rakstiņu, pat sajutu līdakastes smaržu... un balto rozīšu smaržu...mmmm, dievinu to smaržu!!!

  AtbildētDzēst
 4. puiši Tev dikti pragmatiski un praktiski - tas par to krūma stādīšanu :)
  Ziediņš burvīgs - jauka grāmatzīmīte
  Ir jau ir tas saldējums laime (es gan nesen to pārēdos un šobrīd laikam tā nemaz neteiktu :D, bet tas drīz pāries un varēšu atkal jūsmot par salto laimi)

  AtbildētDzēst
 5. mmm, es zinu kā zied līdaksaste, burvīgi, kā īsta naktsvijole :) paldies par shēmiņu puķītei ;)

  AtbildētDzēst
 6. īpaši labs tur ir rabarberu saldējums...siekalās var noslīkt :)

  AtbildētDzēst
 7. Aija - šis saldējums ir dabūjams arī Rīgā! :))) Paskaties viņu mājas lapā, ja kādreiz sakārojas tieši šo saldējumu un uz Skrīveriem gluži nesanāk:)))
  Un par atpūtu - Tev 100 punkti taisnība!:))) Ir tik ļoti dīvaini dažas dienas palikt tikai ar vienu bērnu:D šķiet, ka vairs īsti nezini ko sadarīt:DD

  Bietīt - Ieva jau arī būtu palikusi tajos spilvenos ilgāk, vien nejaukie vecāki neļāva:D

  Ineta - tās ir smaržas, kuras gribētos saglabāt un šad tad pasmaržot, kad laukā auksts. Bet nesanāk. Varbūt arī labi, ka tā. Visam savs laiks:)) Varbūt savādāk nespētu novērtēt! :))

  Inese - par puikām reizēm pabrīnos, no kurienes viņi tik prātīgi reizēm. Reizēm gan pa visam otrādi arī ir:D

  Tā grāmatu zīme sanāca netīši - tam ziedam vienkārši prasījās vēl kas klāt... Kāda cita šo ziedu noteikti ieraudzīs savādāk! :)))) Piemēram Madara, vai Bietīte!:))) Un tad atkal būs jaunas idejas:)))

  Madara - Tev taisnība par to līdzību ar naktsvijoli:)))

  Ogu meitene - laikam drīzumā būs jābrauc turp atkal, jo rabarberu saldējumu todien gan nedabūju. Bet visi citi arī bija ļoti kārdinoši! :)))

  Nu tad meitenes - vēl kādu saldējumu! :D

  AtbildētDzēst
 8. do you like flowers???

  AtbildētDzēst