piektdiena, 2011. gada 17. jūnijs

Padupsenis un Engures ezers:))

No rītiem, atverot durvis uz dārza pusi, līdz pašām durvīm atvējo jasmīnu smarža :)) Dabīga smaržu terapija! :))) Nenoturos un trīs nelielus jasmīna zarus noplūcu vāzei.


Nevar taču kaut ko tādu neparādīt arī meitai! :))) Ieva visā nopietnībā pētniekojas, pirms tie nokļūst vāzē.Kamēr Ieva guļ pusdienas laiku pagalmā aiz vien biežāk nokļūst padupsenis:D (Sazin no kurienes viņam šis nosaukums, tagad vairs nespēju atcerēties...)
Ziemā galvenokārt tas tiek izmantots pārvelkot apavus - noliekam viņu uz kāpņu pakāpiena un tad uz tā var ērti sēdēt kā uz ķeblīša. Nelietots aizņem maz vietas - tiek atstutēts pret sienu un ne vienam netraucē. Augumā mazākie to liek uz zemāka pakāpiena, augumā lielāki - uz augstāka. Pagaidām vien Ieva viņu neizmanto sēdēšanai.
Man patīk padupseni nolikt uz virtuves kāpnēm un baudīt dzīvi:)))
Uz plikiem kāpņu pakāpieniem būtu auksti, spilveni smērētos, bet tāds padupsenis ir tieši laikā. Ja arī kādreiz tiek piemirsts un salīst - nekas. Izžūst ātri. Reizēm to izmanto arī Pince, vai kāds drosmīgāks kaimiņu kaķis:D Pēc tam no spalvām ātri var tikt vaļā ar putekļusūcēja palīdzību, vai mitru drāniņu;))Gatavots no neliela skaidu plāksnes gabala, mīksta un bieza auduma (šķiet tos biezos audumus izmantoja kādreiz ziemas mēteļos kā siltinājumu) kā pildījuma un pa virsu mēbeļaudums piestiprināts ar skavotāja palīdzību.
Jā, mums tūlīt jau būs pirmā pupu raža! :)) Kristiāna eksperiments - vai podiņā pupa var izaugt tik liela, lai būtu arī raža...
Daniela eksperiments beidzās maija sākumā, kad puika aizmirsa par laistīšanu, jo bija svarīgāki darbi darāmi:DVakar vakarpusē izmetām mazu riksi uz Engures ezeru.
Tas ir lielākais Latvijas lagūnas tipa ezers. Te mīt ap 40 putnu sugu, daudzas no tām ir uz iznīcības robežas...

Engures ezera dabas parks ir ģimenēm draudzīga vieta, par putnu torņu, savvaļas govju un zirgu apskati nav jāmaksā. Ir pieejamas tualetes, bet tualetes papīru labāk tomēr paķert mašīnā līdzi, jo šad tad tam ir tieksme šeit izbeigties:D
Ezerā šobrīd ir dabas koncertzāle! :))) Uzstājas putni...:)))

Arī gulbji šeit dzīvo un nejūtas traucēti!


Ievai ir liels brīnums par visu šo pasākumu:)))


Savvaļas govis labi sadzīvo ar putniem. Lai nokļūtu putnu vērošanas tornī kāds gabals jāiet caur šo govju ganībām. Ir tāda interesanta sajūta. It kā zinu, ka viņas pieradušas pie cilvēkiem, bet tomēr...
Ar mani ir Ieva, ar govīm teliņi.

Latvijas Zilā govs:)))
Tik reti to vairs Latvijā var ieraudzīt, šur tur pie kādas mājas ganoties esmu redzējusi Liepājas pusē, tas arī viss. Vai tiešām izzudīs? Ceru, ka tomēr nē... tik skaista un iederīga Latvijas ainavā.
Teliņu laiks...:)))

Vēlreiz zilā. Saskanīgas krāsas manuprāt...:))
Pamazām dodamies uz māju pusi. Orhideju taka paliek neizieta. Tā paliek citai reizei. Mājup dodas arī govis...

Pie ornitoloģiskais pētniecības centra Engures ezera krastā netraucēti dzīvo truši:))) Kādi desmit noteikti, ja ne vairāk. Tā pat vien lēkā savā nodabā. Ievai patīk un man arī. Raisa smaidu tādi nebēdnīgi lēkātāji:))
Ezera krastā žāvējas niedres. Būs kādam skaistam jumtam :))Šoreiz nesastapām zirgus, laikam ganās kur tālāk. Šie no maija apciemojuma ezera otrā pusē.
Engures ezera dabas parkā ir pieejams arī gids. Mēs pagaidām šo iespēju neesam izmantojuši, esam vienmēr staigājuši savā nodabā:D
Bet iespējams, ka vismaz reizi, būtu interesanti ezera apkārtni izstaigāt zinoša cilvēka pavadībā :)))

6 komentāri:

 1. padipsenis feins - a kas tai kastītē tāds skaists top???

  AtbildētDzēst
 2. mmm, kas pa skaistiem skatiem. derētu ar kādreis apciemot lagūnu :) zilā govs feina, man ar viņas tīk :)

  AtbildētDzēst
 3. Liels tev paldies par šo skaisto aprakstu!! Vai nevaram samainīties - kaut uz vienu dienu - es tev palmas, tu man niedres kūlīšus, zilo govi un putnu pilnu ezeru....
  Un padibenis ir labs izdomājums - portatīvs un universāls, kā izskatās:)

  AtbildētDzēst
 4. Vai kā sagribējās cūkpupas!jauks ceļojums!Un padibenis arī man liekas ļoti praktisks.Mūsmāju trpes arī vilināt vilina apsēsties,bet reizēm par aukstu...

  AtbildētDzēst
 5. Inese - kastītē palēnām tapa sedziņa Ievai, ar domu, ka pēc tam tā tiks pārmantota Ievas lellēm:)

  Madara - pie Engures ezera tiešām ir jauki!:)) Un mazajiem ir iespēja kā kārtīgi izskrieties! :)))

  Aija - man prieks, ka Tev patika:))))

  Ilze - es ļoti, ļoti labprāt ar Tevi samainītos uz dažām dieniņām! :))) Tās palmas, burvīgie audumi un karstums...! :))))) Bet tikai uz dažām dienām:)))
  Padibenis ir ļoti ērts, lēts un tiešām portatīvais:D Kur vajag, tur tiek aizstiepts:))

  Maija - jā, kāds brīdis līdz cūku pupu vārīšanai vēl jāpagaida:)) bet gan jau pienāks arī cūkpupu laiks.:)
  Padibenis vai kaut kas līdzīgs tad ir vajadzīgs arī Jūsmājās:))) Reizēm ir feini piesēst arī uz mīksta spilvena, bet ja mājās ir bērni, tad ...:)))

  AtbildētDzēst