piektdiena, 2012. gada 27. jūlijs

Dzīres Kuldīgā, jeb Kuldīgai 770! :)))


Pagājušajā nedēļas nogalē Kuldīga svinēja savus pilsētas svētkus! Svētki bija iespaidīgi, ar garu, interesantu un ļoti daudzveidīgu programmu. Manuprāt katrs varēja atrast sev ko tīkamu. Mēs gan bijām tikai īsu mirkli šajos svētkos, bet bija prieks, ka aizbraucām un izbaudījām kuldīdznieku viesmīlību! :))))Kuldīga mūs sagaidīja ar mākoņiem. Ne tikai ar vasaras, bet arī ar lietus mākoņiem:D

Kuldīgu apmeklējot šķiet, ka tā ar katru reizi kļūst aiz vien skaistāka un šarmantāka:))) Savā ziņā nedaudz atgādina Zviedrijas Sigtunu. Prieks, ka tā ir mūsu pašu pērle, kura tiek spodrināta un celta saulītē! :)))

Vecās, smukās mājas ar dakstiņu jumtiem. Kā man tās patīk! :)))

Varbūt tā ir zelta zivtiņa? Tā, kura izpilda visas vēlēšanās?Šoreiz izvēlējāmies baudīt nevis mūziku, bet citas Kuldīgas piedāvātās aktivitātes.
Skrējiens pa Alekšupīti... Drosmīgi cilvēki. Tie, kuri piedalījās šajā skrējienā! Ticu, ka nav viegli skriet pa upi. Ūdens šai vasarā vēl pavēss. Bet skrējēji bija:))) Un skatītājiem tika uzmundrināšanas un līdzi jušanas prieks:)))

Pēc tam  - tur pat Alekšupītē notika masku gājiens. Masku gājienu atklāja divas feinas Pepijas. Nemaz tik lielas, bet brašas gan!
Lielie bēbīši. Mazie smējās:))
Bērnu iemīļotie varoņi.


Dziedošie dakteri. Skanēja arī - dakters brīvu dienu dos:D
Bērnos sajūsmu izsauca Ziemassvētku vecītis. Viņš gan vasarā uzvedās pa visam citādi kā Ziemassvētku laikā. Kā pieaugušie teica - erotiskais vecītis...


Šurika piedzīvojumi:D Gūstekne spārdījās ne pa jokam.


 Vēlāk, gaidot svētku gājienu, staigājām pa pilsētu un priecējām acis ar skaisto arhitektūru un košajiem ziediem. Kuldīgā daudz ziedu pie māju logiem un balkoniem. Nezinu vai taisnība, bet nejauši dzirdēju, ka Kuldīgas dome Kuldīgas iedzīvotājiem pavasarī piedāvājot ziedus, puķu kastes, tā ka vietējiem par iegūtajiem ziediem tikai pašiem esot jārūpējas. Manuprāt tā ir ļoti jauka ideja! To varētu pārņemt arī citas pašvaldības:)))  Un Latvija būtu ziedošo logu un balkonu valsts! :)))
Māja ar odziņu! Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē:)))Šūpoļdīvāns:)))) Bērniem ļoti patika! Un ne viņiem vien:)) Arī blakus esošais kuģis bija ļoti pieprasīts:))
Izrādās šis šūpoļdīvāns ir radīts Latvijā un tā autors ir Jānis Freimanis! :)) Viņa kontaktinformāciju var atrast draugiem.lv/terasesmebeles:)))Tā staigājot sāk gribēties ēst. Mūsu iemīļotais krodziņš "Pagrabiņš" bija pārpildīta, tāpēc cerējām paciemoties nelielā, no ārpuses ļoti sakoptā kafejnīcā "Pīlādzītis" pie  paša Ventas tilta netālu no Ventas rumbas. Bet, lai arī kafejnīcā bija cilvēki, mums un ne tikai mums, kafejnīcas meitenes teica - mēs vairs nestrādājam. Pulkstenis bija ap astoņiem vakarā.  Pilsētā notiek pilsētas svētki... Laikam krīze ir beigusies un tādi pilsētas svētku apmeklētāji vairs nav svarīgi:D
Protams mēs bez vakariņām nepalikām, lieliskas vakariņas nobaudījām Kolonna Hotel Kuldīga.
 Viesnīca atrodas Pilsētas laukumā, netālu no paša Kuldīgas centra. Es apbrīnoju meitenes, kuras strādā šajā krodziņā! Apmeklētāju bija ļoti daudz, bet mēs savas pasūtītās vakariņas saņēmām apmēram divdesmit minūšu laikā un vēl paspējām uz svētku gājiena pašu sākumu! Sirsnīgs paldies viņām! :))
Par šo sasmējos:)) Atcerējos dzeltenu busiņu apkarinātu ar dāmu veļu pie Jūrmalas Rimi. Skaistas meitenes ar sarkanbaltsarkaniem ziediem matos šķiet gatavojās savu draudzeni izdot pie vīra. Re, ja nav busiņa var izmantot arī piekabi:D
Kuldīgā senais lieliski sadzīvo ar jauno.Un tad jau svētku gājiens. Gājienā piedalās Kuldīgas uzņēmumi. To izrādās ir daudz:))))Re, kuģis prot ne tikai peldēt!

Un tad kaut kas pavisam unikāls - Latvijā vienīgais orķestropēds. Ražots Kuldīgā! Izskatās un skan iespaidīgi! :))))Gājiens turpinājās labu laiku un bija prieks vērot kā kuldīdznieki atbalsta un lepojas ar savējiem!:))
Pēc gājiena mēs devāmies uz māju pusi, bet svētki Kuldīgā tika svinēti vēl naktī un nākamajā dienā...:))) Kā jau teicu - tas bija tikai mazs mirklis Kuldīgā, sīkāk par šī gada svētkiem un jau par nākamā gada svētku datumiem var paskatīt TE!
Svētkus svinēt ir forši! It sevišķi, ja svinēšana notiek tik lustīgi un omulīgi kā Kuldīgā! :))))5 komentāri:

  1. Skaisti svētki!Man šogad bija iespēja pabūt Kuldīgā divas reizes un man liels prieks, ka tik skaista un sakopta pilsēta ir tepat mūsu Latvijā!

    AtbildētDzēst
  2. Maija - mēs arī šogad Kuldīgā pabijām divreiz! Bet visu apskatīt nepaspējām viss. Un gribas turp vēl:D

    AtbildētDzēst
  3. Kā man patīk pilsētu svētki! Lielisks piedzīvojums ikgadu!

    AtbildētDzēst