otrdiena, 2011. gada 15. marts

Lielie ledi Kaltenē!

Vakar pēcpusdienā braucām skatīties lielos ledus gabalus Kaltenes jūrmalī.:))

Tos ieraugot aizrāvās elpa! Skats tiešām bija iespaidīgs! :))) Manas bildes gan tikai ieskatam, jo  vakar  bija pārāk vēls, lai fotogrāfētu " pa smuko".


Te es ar Ievu blakus ledus kalnam, lai labāk varētu saprast, cik īsti liels tas bija! Šogad Kaltenes ledi ir lielāki nekā pagājušajā gadā Pļaviņās, tikai skatītāju gan  daudz mazāk:DLedus kalns izkārtojies apmēram 300 metru tālu no krasta. Mēs tā droši gājām pa ledu līdz šim ledus krāvumam, jo zinām, ka šajā vietā nav dziļš. Ja nu gadās ielūzt, tad ūdens nebūtu dziļāk par ceļiem. 

Te Daniels jau paspējis uzkāpt pašā virsotnē vienam no ledus klučiem. Man mazliet bail, bet viņam par to lielie smiekli.:D


Gar pašu ledus krāvumu vietām mazliet skalojas ūdens, tā ka pēc pāris dienām ar sausām kājām līdz tam vairs nenokļūt. Bet šodien, rīt domāju ka vēl droši var iet.

Galu galā arī es tā prātīgi pakāpu augstāk. Un ko es ieraudzīju? :)))


Jūra otrā pusē lediem daļēji ir jau atkususi! :)) Jāgaida peldēšanās sezonas sākums tagad! :)))


Pirms projām došanās Daniels vēl paspēja izložņāt pāris ledus izveidotos bunkurus:)))  

Viņš arī bija tas, kurš atpakaļceļā uz mājām izteica domu, ka kaut kad būs jābrauc uz Pļaviņām skatīties ledus sastrēgumi. Zinu jau, ka viņam tur padomā uzkāpt kaut kur pēc iespējas augstāk par spīti pieaugušo aizliegumam! :D

Ja arī Jums, tā pat kā Danielam, patīk kāpelēt, tad tagad ziniet kur to var darīt pēc sirds patikas! :))) Kādu īsu brīdi vēl!:))

5 komentāri:

 1. bilde ar jūru tik skaista - krāsa vien ko vērta :) Cik skaista mums tā Mamma Daba!!!

  AtbildētDzēst
 2. :)) Jā, jūra riktīgi pa smuko! Tā sailgojos pēc vasaras tur uz lediem stāvot:)))
  Ledus kluči arī bija skaisti, tik fočiks vairs nespēja puskrēslā tos smukos toņus iemūžināt - sanāca tādi blāvi pelēkbalti. Bet īstenībā bija zilganzaļi - gluži kā Raiņa "Zelta zirgā".

  AtbildētDzēst
 3. Izskatās svarīgi...un vairāk kā esmu redzējusi citus gadus....

  AtbildētDzēst
 4. :))) Ledus tiešām netrūkst! Laikam jau ledus krāvumi ir tik lieli, jo jūra šogad kārtīgi bija aizsalusi! Todien pie Mērsraga netālu no krasta "dzīvojās" ledus sagūstīts kuģis...

  AtbildētDzēst